top of page

Zemřel Tomáš Jiráň - pozvánka na poslední rozloučení

Vážení přátelé,

včera 16.5.2020 v noci zemřel náhle ve spánku ve věku 72let Tomáš "Onkl" Jiráň.

Tom byl skvělým sportovcem, výborný medailový kajakář z MČR dospělých, výborný běžec (5km kolem 15:40min, maraton na úrovni 2:40hod, například stále drží traťový rekord na Běhu Labským údolím).

Později jsme začali organizovat triatlony v Děčíně a Tomáš získal titul z MČR v olympijském triatlonu a posléze i s děčínskou partou získali stříbro na 1. MČR družstev (Děčín 1986).

Závodit nepřestal ani jako veterán a získal řadu výborných umístění po celém světě, završil to loňským titulem MS veteránů. Byl sportovcem tělem i duší, dobrým kamarádem a významně se zasadil o děčínský triatlon.

Čest jeho památce!

VÝZVA SYNŮ TOMÁŠE ML. A ALEŠE

Rozhodli jsme se pro rozloučení stylem jemu tak vlastním, a to vyjížďkou na kole z místa, kde jeho vášeň pro sport začala.

Dne 23.5.2020 v 10,00h vás budeme čekat na cyklostezce pod kajakářským klubem TJ KAJAK DĚČÍN. Odtud se za každého počasí vydáme na klidnou společnou vyjíždku po cyklostezce přes Dolní Žleb na německé hranice. Zpět popř. dál pokračujme každý dle svého uvážení, plánu a formy.

Těšíme se na vás i když přijdete třeba jen před vyjížďkou, bez kola.