top of page
IMG_5334_edited.jpg

TRENÉŘI

Trenéři jsou základním kamenem celého oddílu. Na téměř denní bázi se aktivně věnují svým svěřencům, ale podílejí se také na organizaci soustředění a závodů. Představujeme naše trenéry, kteří s námi #ŽijouAtletikou. Pokud hledáte kontakty na trenéry, mrkněte do sekce kontakt.

 

Rok od roku rosteme - přidejte se a žijte altetikou s námi. Máte vztah ke sportu? Bavilo by vás trénování dětí? Nebo jste spíše organizační typ a chtěli byste zažít atletické závody z druhé strany? Hledáme nové tváře do našeho realizačního týmu! Dejte nám o sobě vědět sem do chatu vpravo dole.
 

casomira_dlouha_cervena.png

MINIPŘÍPRAVKA

image0.jpeg

Hlavní trenér minipřípravky, trenér přípravky a mladšího žactva

Licence TŽ (Trenér žactva)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Trenérem v atletickém klubu jsem již 3. rokem, atletice se však věnuji od 6 let. Nedávno jsem si rozšířil své trenérské vzdělání na trenéra žactva. Vedu nejmladší skupinu dětí v oddíle, ve které máme přes 40 dětí ve věku od 5 do 7 let. Spolu trénuji také skupiny přípravka a mladší žactvo. Účastním se i atletických soustředění. Jako atlet se specializuji především na běh na 110 m překážek a běh na 400 m. V osobním životě se zabývám i dalšími sporty jako je cyklistika, lyžování, běžky, plavání, ferraty apod.

Jsem studentem 4. ročníku na střední průmyslové škole v Ústí nad Labem. Mými zálibami a zájmy jsou příroda, auta, cestování a rodina.

Jan Horník

Trenérka minipřípravky

Licence TAP (Trenér atletické přípravky)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

S atletikou jsem začala v žákovském věku a závodně jsem tento sport provozovala do svých dvaceti let v oddíle Spolana Neratovice. Léta strávena v bezva partě kamarádů a trenérů mě velmi formovala nejen k lásce a nadšení pro sport, ale i pro kolektivní soužití, zdravou soutěživost, vzájemné podpoře a umu přijmout prohru, jako součást všeho. Po  mém přestěhování do Děčína před dvaceti roky jsem po určitý čas vypomáhala předávat své zkušenosti a nadšenost dětem v tomto klubu.

 

V současné době se snažím o totéž. Po absolvování trenérského kurzu spolupracuji se skvělým kolektivem mladých trenérů. Mým cílem a snahou je dětem v minipřípravce vštěpovat nejen základy atletiky, ale i radost z pohybu, vzájemnou soudržnost, ohleduplnost a spolupráci v týmu.

V soukromém životě pracuji v sociálních službách Děčín.

IMG_20240105_161716.jpg

Renata Nová

IMG_0448_edited_edited.jpg

Petr Horník

"You get what you give."

Trenér minipřípravky, místopředseda oddílu

Licence TŽ (Trenér žactva)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Atletice se věnuju odmalička. Do ASK Děčín jsem přišel v roce 2016 jako svěřenec, v realizačním teamu jsem aktivní od roku 2019. Zkušenosti s prací s dětmi jsem získal i během své roční stáže ve Švédsku jako Youth Leader v rámci projektu Erasmus+. Mým hlavním posláním je zkvalitňovat a propagovat naší činnost jak trenérskou, tak organizátorskou. Trénuji naší minipřípravku a pomáhám i s ostatními skupinami. Potkáte mě i na všech našich soustředěních. Nejvíc si cením toho, že tu mám kolem sebe i lidi, se kterýma mě baví tvořit nové věci a sdílí se mnou moje nadšení pro věc. No prostě #ŽijuAtletikou.

V soukromém životě studuji management na VŠE v Jindřichově Hradci a pracuji ve sportovně-marketingové agentuře RAUL.

A co dál? Sním o tom, že atletika bude v Děčíně patřit mezi nejpočetnější a nejatraktivnější sporty a že všechny námi pořádané akce budou na špičkové úrovni.

casomira_dlouha_cervena.png

PŘÍPRAVKA

Hlavní trenérka přípravky a trenérka mladšího žactva

Licence TŽ (Trenér žactva)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Na našem stadionu se pohybuji už od doby, co jsem se naučila chodit, protože jsem vyrůstala v atleticky zaměřené rodině. Proto mám k atletice velice blízký vztah, který se snažím předávat spolu se svými zkušenostmi dětem. Já sama jsem trénovala jako malá, a po delší pauze jsem začala opět v roce 2020 pod vedením J. Caldy trénovat disciplíny skok do dálky a sprinty. Práce s dětmi mě neskutečně baví, protože mi pomáhá se odreagovat a moje přípravka je pro mě jako druhá rodina.

Studuji poslední ročník víceletého gymnázia na Gymnáziu Děčín. Kromě atletiky se věnuji primárně studiu a svým dalším zálibám jako je cestování, plavání nebo lyžování. 

20230528_152614_edited.jpg

Adéla Procházková

"Be afraid and do it anyway."

miladafoto.png

Milada Caldová

"Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý"

Trenérka přípravky a mladšího žactva

Licence Trenér ll. třídy

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Můj život s atletikou začal v r. 1966. Nejprve pod vedením p. Karla Průši a od dorostu ve skupině Honzy Janáka. Mezi mé hlavní disciplíny patřila dálka a sprint. V té době byla družstva mužů i žen v 1. NL. Od r. 1980 začala moje drahá trenérská. Na FTVS jsem vystudovala trenérskou školu. Vedla jsem družstva dorostu, juniorstva i žen.

 

V r. 1995 jsem se poprvé zúčastnila MS veteránů v americkém Buffalu. Od té doby jsem se pravidelně účastnila ME, MS i Master Games a získala mnoho úspěchů na překážkách, dálce, ale i výšce, trojskoku a pětiboji. Nejcennější je 1. a 2. místo na Master Games v americkém Eugene a v r. 2005 v kanadském Edmontonu. V rozmezí let 1995 - 2005 jsem procestovala s atletikou Evropu, USA, Kanadu a Austrálii. Také jsem 5 let dělala kondiční trenérku mladým tenistům, skoro 30 let jsem učila na střední škole TV. I obě dcery se atletice věnovaly, a i 3 vnoučata v tomto pokračují.

casomira_dlouha_cervena.png

MLADŠÍ ŽACTVO

Hlavní trenérka mladšího žactva

Licence Trenér lll. třídy

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Atletice se věnuji od svých sedmi let. Závodila jsem v běhu na středních tratích. V atletickém klubu trénuji již 6. rokem. Zaměřuji se převážně na mladší žactvo. Práce s dětmi mě baví a je to vidět na našich výsledcích, jelikož trénujeme pravidelně 3x v týdnu. Pravidelně 4x v roce organizujeme se svými kolegy atletické soustředění. Na trénincích nejen běháme, ale také posilujeme a chodíme i plavat.

Vystudovala jsem obor tělesná výchova a sport na sportovním institutu v Moldavsku.

V atletice využívám svých bohatých zkušeností s prací s dětmi, neboť v soukromém životě pracuji jako učitelka tělesné výchovy.

420223645_318876461148476_6693289538331111711_n.jpg

Oxana Matico

casomira_dlouha_cervena.png

TECHNICKÉ DISCIPLÍNY

FB_IMG_1705418969812_edited.jpg

Dušan Kamenický

Hlavní trenér vícebojařů a běžců překážek, člen výboru oddílu

Licence TŽ (Trenér žactva)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

S atletikou jsem spjatý vlastně celý život. Od roku 1978, tedy od svých 14 let, jsem byl členem oddílu TJ Slavia SVŠT Bratislava, v jehož barvách jsem získal několik medailí na mistrovství Slovenska, ČSSR i na závodech s mezinárodní účastí. Pět let jsem byl také ve středisku vrcholového sportu při ministerstvu školství. Po ukončení sportovní činnosti jsem začal trénovat mládež. V ASK Děčín působím od roku 1994, kde se věnuji žactvu a starším. 

Na práci trenéra mám rád to, že své svěřence něco naučím a kromě pohybových dovedností jim do života předám také víc síly, odhodlání a pokory.

Trenér technických disciplín

Licence TAP (Trenér atletické přípravky)

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

Do svých 17. let jsem hrál závodně basketbal a pak mě zlákala atletika. Jelikož jsem rád běhal, skákal i házel, tak jsem se věnoval vícebojům a hlavně desetiboji. Mezi mé nejlepší disciplíny patřil oštěp (56,32m), dálka (6,65m) a výška (191cm), mým nejlepší výkonem v desetiboji je 6249 bodů na MČR 2011. V ASK Děčín jsem v letech 2008-2015 aktivně závodil a poslední 3 roky působím jako asistent trenéra spíše pro technické disciplíny.

V klubu ASK Děčín cítím za poslední roky čerstvý mladý vítr, který atletiku zviditelňuje, zatraktivňuje a nabízí dětem nejen pohybový, ale i sociální a duševní rozvoj i díky akcím mimo atletický ovál.

Kromě atletiky se věnuji také orientačnímu běhu a v zimě jezdím na běžkách. Svůj životní postoj bych viděl ve všestrannosti, vyrovnanosti a ve správné míře všeho. 

facebook_1706548257399_71577821822029408

Jiří Duben

casomira_dlouha_cervena.png

SPRINTY

IMG_E1733[1].JPG

Jaroslav Calda

Hlavní trenér sprinterů, předseda oddílu

Licence Trenér ll. třídy

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

S atletikou jsem začal v oddíle Lokomotiva Děčín v roce 1967 jako závodník. Moje hlavní disciplíny byl běh na 100 m, skok daleký a trojskok. Už jako dorostenec jsem se stal mistrem České republiky ve skoku dalekém. Svou vrcholovou závodní činnost jsem ukončil v roce 1979. Za oddíl jsem však závodil dále, ale tréninky byly jen příležitostné. V kategorii Masters (40+) jsem se zúčastnil závodů na MS, ME a Veteránských hrách (obdoba OH). Ještě jako aktivní atlet jsem si postupně udělal trenéra atletiky 3. třídy a poté i třídy 2.

V oddíle jsem se zapojil do práce i jako funkcionář a v roce 1981 byl zvolen jako předseda oddílu a tím jsem do dnešního dne.

V současné době vedu skupinu sprinterů, včetně překážkového běhu, spolupracuji s dalšími trenéry na technické přípravě skoku dalekého a skoku do výšky.

casomira_dlouha_cervena.png

VYTRVALOSTNÍ BĚH

Hlavní trenér vytrvalostního běhu, člen výboru oddílu

Licence Trenér ll. třídy

casomira_dlouha_cervena.png
casomira_dlouha_cervena.png

S atletikou jsem začal již jako starší žák a to s krajským rekordem v běhu na 1 000m. V dorostu jsem zaběhl národní rekord na trati 2 000m. Na mistrovství ČSSR dorostu jsem se umisťoval na předních příčkách. K atletice jsem se vrátil ve veteránském věku, kde jsem držel pár let národní rekordy na tratích 500m, 600m a 1000m. Stal jsem se také 4x mistrem republiky. 

Věnoval jsem se také Canicrossu (běh se psem), kde jsem se stal 7x mistrem Evropy a byl jsem druhý na mistroství světa.

Vedu tréninkovou skupinu zaměřenou na vytrvalostní běh a střední tratě.

homolka foto.png

Rudolf Homolka

VÍTE, ŽE?

svetle zluta.png
  • Náš klub má již více než 170 členů

  • Několikrát do roka pořádáme soustředění, fotky z nich najdete v galerii

  • V průběhu celého roku máš možnost zúčastnit se desítek závodů 

  • Soupeříme s ostatními kluby na tzv. "krajských přeborech družstev"

  • Je možnost zakoupení klubového oblečení

 

VIDEA

svetle zluta.png
bottom of page