top of page

Děčínští atleti v srpnu nezaháleli – ohlédnutí se za srpnovými závody

V první polovině srpna ještě většina atletů odpočívala a nabírala síly na novou sezónu. Nicméně našli se i takoví, co nezaháleli a zúčastnili se několika srpnových mítinků. 5.8. vyrazila část tréninkové skupiny Rudolfa Homolky do Loun na Velkou cenu ČEZ, kde se oba svěřenci postavili na start 1000m. Sergiu Matico obsadil výkonem 2:42,03 druhou příčku, Valerie Rusová doběhla jako 3. a časem 3:36,65 si utvořila nový osobní rekord na této trati.

O týden později pořádal atletický klub Bílina již tradiční Bílinskou půlku, kde náš oddíl reprezentovala stejná dvojice, tentokrát na trati 800m. Sergiu obsadil 6. místo v běhu B a výkon 2:04,95 pro něj znamenal nový osobní rekord. Valča zaběhla čas 2:47,51 a patřilo jí 10. místo.

13.8. se v Domažlicích konal 16. ročník hvězdného házení a 14. ročník memoriálu Jana Mazance. Toho se účastnila také, děčínské barvy hájící, Evelyn Musilová (na fotografii v děčínských barvách). V závodě na 1000m si doběhla pro 7. místo a kvalitním časem 3:12,03 si také vytvořila nové osobní maximum na této trati.

Druhá polovina srpna se pro děčínskou atletiku nesla ve znamení Letního soustředění v Příchovicích (viz článek Letní soustředění) a ke konci také Večerních závodů a Memoriálu Vlastimila Koči ve vrhu koulí pořádaných na našem stadionu. Závody na děčínské dráze zahrnovaly již tradičně tři disciplíny: vrh koulí (7,26kg), sprinterský trojboj a běh na 1 míli. Memoriálu V. Koči se zúčastnilo 8 koulařů. Zvítězil David Tupý (A. C. TEPO Kladno), který náčiní poslal do vzdálenosti 18,17m. Na druhém místě se umístil jeho oddílový kolega Tadeáš Procházka (18,03m) a bronzovou příčku obsadil Tomáš Procházka (AK Škoda Plzeň) za 16,48 m. V soutěži startovali také dva děčínští borci Pavel Bulva (7. místo – 9,30 m) a Lukáš Vondráček (8. místo – 8,38 m). V rámci sprinterského trojboje se závodilo v běhu na 60m (50m), 100m a 200m (150m). Na startu bychom našli atlety všech věkových kategorií a kromě děčínských si sprinterské tratě zaběhli i závodníci a závodnice z Kajaku Děčín a ASK Slavia Praha. Nejpočetnější kategorií byla kategorie žákyň, kde v součtu bodů za 3 sprinterské disciplíny zvítězila Daniela Tellerová (ASK Slavia Praha) před děčínskými závodnicemi Markétou Janatovou a Eliškou Hauznerovou. Poslední částí Večerních závodů byl běh na 1 míli. V kategorii mužů zde zvítězil v čase 5:13,65 děčínský běžec Jiří Vlček před Janem Skokanem z TJ Sokol Roudnice n/L. (5:41,30) a Tomášem Tonderem z Kajaku Děčín (5:49,98). V ženách si pro 1. místo časem 5:57,9 doběhla Štěpánka Skokanová (TJ Sokol Roudnice n/L.), stříbrnou příčku obsadila Lenka Hrochová (Kajak DC) za čas 6:35,20 a na pomyslný bronzový stupínek vystoupala Renata Prokopová (Ludvíkovice), když cílem proběhla v čase 7:11,78.