Tomáš Staněk a Lukáš Hodboď potvrdili v Děčíně své kvality

Slunečné počasí s tropickými teplotami přivítalo účastníky děčínského Memoriálu Vlastimila Koči v sobotu 31. srpna. Na začátek programu byly připraveny žákovké disciplíny 60 m a skok daleký. Mezi žáky byl nejlepší Matyas Koszegi z AC Ústí n/L.z 08.03, druhý skončil David Jaroslav Antoš z ASK ELNA Počerady (08.14), třetí Milan Mikovec taktéž ASK ELNA Počerady (08.32), mezi žákyněmi zvítězila Veronika Brabcová z AC Ústí n/L. (08.67), druhá Zuzana Kožnarová, ASK Lovosice (08.73), třetí Aneta Smržová, ASK Lovosice (08.76). V dálce žáků zvítězil Lukáš Vondráček s výkonem 431 cm, druhý Marek Peterka (408 cm) a třetí Jan Zajíček (407 cm), všichni z děčínského oddílu ASK Děčín. Mezi žákyněmi byla nejlepší Viktorie Vavříková s výkonem 404 cm, druhá Julie Kopecká (382 cm) a třetí Marianna Vlčková (340 cm), rovněž všechny z ASK Děčín.

Následoval jeden z vrcholů dne, a to běh na 1000m mužů. V tomto závodě se představili elitní závodníci, a nutno podotknout, že si nikdo do Děčína nepřišel jen zatrénovat. Byl k vidění strhující závod, padl také rekord děčínského stadionu. Zvítězil český reprezentant, finalista mistrovství evropy 2018 v běhu na 800m a bronzový medailista z Letní světové Univerziády 2019, Lukáš Hodboď (TJ Sokol Hradec Králové) ve výborném čase 2:22.32. Druhé místo vybojoval ukrajinský závodník Evhenij Hutsol - 2:23.70, bronzový skončil Yuriy Kiszchenko s časem 2:24.16, také z Ukrajiny.

Zlatým hřebem dne byl ale závod ve vrhu koulí, kde se házelo opravdu daleko a startovní pole bylo nabito skvělými závodníky ze všech koutů světa. Výbornou formu před MS v Dauhá potvrdil Tomáš Staněk (CZE) výkonem 20.86 m, kterým si zajistil vítězství v tomto závodě a zároveň stanovil nový rekord stadionu. Další velice kvalitní výkon předvedl závodník z Indie, Tejinderpal Singh Toor, výkon 20.09 m ho posunul na druhé místo. Na třetí příčce výkonem 19.27 m skončil Scott Lincoln z Velké Británie.

Sportovní program zakončily běhy na 150m žactva. Mezi chlapci získal první místo Matyas Koszegi AC Ústí n/L.- 19.44, druhý byl Milan Mikovec (ASK ELNA Počerady) - 19.81, třetí děčínský Lukáš Vondráček - 19.98. Mezi žákyněmi zvítězila Veronika Brabcová (AC Ústí n/L.- 20.87, na druhém místě se umístila Zuzana Kožnarová(ASK Lovosice) - 21.24, na třetím místě Aneta Smržová (ASK Lovosice) - 21.43.

Kompletní výsledky celého mítinku naleznete na www.atletika.cz.

Celý mítink probíhal ve výborné atmosféře, k čemuž napomohli i diváci, kteří závodníky mohutně povzbuzovali. Unikátní akci si nenechala ujít i řada bývalých vynikajících děčínských atletů, kteří se zase jako jedna parta sešli na stadionu. K dobré pohodě napomohlo i slunečné počasí, které využili mnozí rodiče s dětmi a vyzkoušeli si připravené soutěže určené právě pro ně. Letošní závod ukázal, že i v Děčíně umíme uspořádat kvalitní závody s velkými jmény. Závodníkům se v Děčíně líbilo, a mnozí přislíbili účast i příště. Doufejme, že se ve stejném duchu podaří uspořádat i jubilejní 15. ročník tohoto závodu, s mnohem větší diváckou kulisou.

Rádi bychom poděkovali našim partnerům, kterými byli: Město Děčín, Westrans s.r.o., Rudolf Homolka, Jiří Kessler


ASK Děčín
13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vážení přátelé, ve věku 89let zemřel bývalý výborný děčínský atlet Josef Dvořák. Jeho výkon z roku 1957, 412cm ve skoku o tyči je i po 65 letech děčínským rekordem. Jeho výkony ve skocích a na překážk