top of page

Velkolepá běžecká sobota už 25. září - 51. ročník Běhu Velké Skály je tady!

Děčín - Atletický sportovní klub Děčín (ASK Děčín) pořádá v sobotu 25. září 51. ročník Běhu Velké Skály. Letošní ročník je pojatý ve velkém stylu a akce probíhá v rámci oslav 75 let atletiky v Děčíně. Hlavní závod dlouhý 11 kilometrů zavede závodníky z centra města do přírody plné hlubokých lesů a skalních srázů. Přímo v areálu atletického stadionu v srdci Děčína pak probíhají velkolepé závody dětí a žactva, kterých se loni zúčastnilo přes 100 dětí. Závod letos dokonce zaštiťuje Český olympijský výbor v rámci projektu Česko sportuje. Pojďme si akci více představit.

Hlavní závod na 11 kilometrů i zkrácená trať o poloviční délce

Přesně v 11 hodin odstartuje hlavní závod o délce 10.8 kilometrů (přesně 10.770 metrů), závodníci během něj nastoupají 340 metrů a je určen pro vytrvalostní běžce, kteří se nebojí strmých stoupání a klesání. Trasa je okruhem, stoupá a klesá přes místní části Červený vrch a Jalůvčí, vine se po úbočí vrchu Papert a Špičák.

Spolu s hlavním závodem odstartuje v 11 hodin i Zkrácená trať o délce 6.5 kilometrů, která je určena pro všechny muže i ženy, kteří se necítí absolvovat náročnou hlavní trať. Trasa vede souběžně s tratí hlavního závodu, a po cca 3 kilometrech v části Jalůvčí je otočka. Povrch obou tratí je smíšený - převážně po lesních cestách a stezkách, občas štěrk, místy asfalt, kostky i beton.


Na hlavní trati připravíme občerstvovací stanici. Na trati se také setkáte s kilometrovníky. Občerstvení bude pro všechny k dispozici i na startu a v cíli.


Zajímá vás, kudy přesně závod vede? Na STRÁNCE ZÁVODU jsme pro vás připravili interaktivní podrobné mapky.

Velkolepé závody pro děti v jedinečné atmosféře

Pro děti od 3 do 15 let jsou připraveny oblíbené rozsáhlé závody dětí a žactva, které budou probíhat postupně od 9:30 hodin.

Základem je 490 metrů dlouhý okruh v areálu stadionu, kdy nejmenší děti (do 3 let) z něj běží jen 100 metrů, naopak ty nejstarší (což je starší žactvo) pak 4 okruhy (1960 m). Povrch tratě je vesměs travnatý a štěrkový, terén lehce zvlněný.


Dětské startovné nyní o 50% levněji. Přihlaste je ještě dnes ZDE.

Nabitý startovní balíček pro všechny a hodnotné ceny

Každý účastník dětských závodů i hlavního závodu obdrží při prezentaci v den závodu startovní balíček, který obsahuje multifunkční šátek od děčínské atletiky a také vlastní startovní číslo se svým jménem (u předem přihlášených) a čipem. V cíli pak každého odměníme dřevěnou účastnickou medailí. Kompletní startovní balíček garantujeme všem předem přihlášeným závodníkům. Závodníci přihlášení na místě balíček také dostanou, ale z důvodu omezeného počtu jej negarantujeme.


U dětských závodů kromě startovního balíčku čekají pro první 3 závodníky v každé kategorii (celkem 14 kategorií) hodnotné ceny od HUDY (Hřensko), města Děčín a diplomy. Každému na požádání také vypíšeme pamětní list. U hlavního závodu prvních 5 závodníků v hlavní kategorii, první 3 ženy a první závodníci ve všech ostatních kategoriích obdrží věcnou cenu.


Online přihlášky i platby

Registrace probíhají online přes profesionální přihláškový systém NaZavody.cz. Nově fungují i online platby - každému přihlášenému závodníkovi je automaticky vygenerován unikátní variabilní symbol, pomocí něhož jednoduše uhradí závod. Registrace předem probíhají do středy 22. září do půlnoci. Registrací předem si zajistíte kompletní startovní balíček.Zaregistrujte se ještě dnes za levnější startovné TADY.

V případě zrušení závodů vracíme startovné, všem a v PLNÉ VÝŠI

V současné značně nejisté situaci, kdy není jasné, zda se se hromadné sportovní akce vůbec budou moci konat, někteří vyčkávají s přihlášením a online platbou startovného na poslední chvíli. V případě, že dojde k akci nebude možné uspořádat ani s omezením, všem závodníkům vrátíme startovné, a to v plné výši. Zaregistrujte se proto ještě dnes za nejlevnější cenu TADY


Přehledný a obsáhlý web závodu

Všechny informace naleznete rychle a přehledně na stránce závodu, kterou jsme pro vás připravili. Najdete tu interaktivní mapky, časový pořad, kategorie, online přihlášky, fotky z minulých ročníků, plakát akce i online informace. - STRÁNKA ZÁVODU
Záštita od Olympijského výboru, hrdý partner HUDY i město Děčín

50. ročník Běhu Velké Skály podpořila společnost HUDY (Hřensko). Na závod jsme také získali záštitu od Českého olympijského výboru v rámci projektu Česko sportuje. Závody Děčínského běžeckého poháru finančně i cenami podpořilo také město Děčín a jeho projekty "Děčín je boží" a "Děčín sportuje".


Dalšími partnery jsou web Svetbehu.cz, Galerie podlah a firma Jabor.

Přijďte si s námi zaběhat, těšíme se na Vás už v sobotu 25. září!Plakát akce:


285 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page