Velkolepá běžecká sobota už 25. září - 51. ročník Běhu Velké Skály je tady!

Děčín - Atletický sportovní klub Děčín (ASK Děčín) pořádá v sobotu 25. září 51. ročník Běhu Velké Skály. Letošní ročník je pojatý ve velkém stylu a akce probíhá v rámci oslav 75 let atletiky v Děčíně. Hlavní závod dlouhý 11 kilometrů zavede závodníky z centra města do přírody plné hlubokých lesů a skalních srázů. Přímo v areálu atletického stadionu v srdci Děčína pak probíhají velkolepé závody dětí a žactva, kterých se loni zúčastnilo přes 100 dětí. Závod letos dokonce zaštiťuje Český olympijský výbor v rámci projektu Česko sportuje. Pojďme si akci více představit.

Hlavní závod na 11 kilometrů i zkrácená trať o poloviční délce

Přesně v 11 hodin odstartuje hlavní závod o délce 10.8 kilometrů (přesně 10.770 metrů), závodníci během něj nastoupají 340 metrů a je určen pro vytrvalostní běžce, kteří se nebojí strmých stoupání a klesání. Trasa je okruhem, stoupá a klesá přes místní části Červený vrch a Jalůvčí, vine se po úbočí vrchu Papert a Špičák.

Spolu s hlavním závodem odstartuje v 11 hodin i Zkrácená trať o délce 6.5 kilometrů, která je určena pro všechny muže i ženy, kteří se necítí absolvovat náročnou hlavní trať. Trasa vede souběžně s tratí hlavního závodu, a po cca 3 kilometrech v části Jalůvčí je otočka. Povrch obou tratí je smíšený - převážně po lesních cestách a stezkách, občas štěrk, místy asfalt, kostky i beton.


Na hlavní trati připravíme občerstvovací stanici. Na trati se také setkáte s kilometrovníky. Občerstvení bude pro všechny k dispozici i na startu a v cíli.


Zajímá vás, kudy přesně závod vede? Na STRÁNCE ZÁVODU jsme pro vás připravili interaktivní podrobné mapky.

Velkolepé závody pro děti v jedinečné atmosféře

Pro děti od 3 do 15 let jsou připraveny oblíbené rozsáhlé závody dětí a žactva, které budou probíhat postupně od 9:30 hodin.

Základem je 490 metrů dlouhý okruh v areálu stadionu, kdy nejmenší děti (do 3 let) z něj běží jen 100 metrů, naopak ty nejstarší (což je starší žactvo) pak 4 okruhy (1960 m). Povrch tratě je vesměs travnatý a štěrkový, terén lehce zvlněný.


Dětské startovné nyní o 50% levněji. Přihlaste je ještě dnes ZDE.

Nabitý startovní balíček pro všechny a hodnotné ceny