top of page

Velkolepá běžecká sobota už 30. září - 53. ročník Běhu Velké Skály je tady!

Aktualizováno: 14. 9. 2023

Děčín - Atletický sportovní klub Děčín (ASK Děčín) pořádá v sobotu 30. září 53. ročník Běhu Velké Skály. Hlavní závod dlouhý 11 kilometrů zavede závodníky z centra města do přírody plné hlubokých lesů a skalních srázů. Přímo v areálu atletického stadionu v srdci Děčína pak probíhají velkolepé závody dětí a žactva, kterých se loni zúčastnilo přes 130 dětí. Závody v minulých letech dokonce zaštiťoval Český olympijský výbor v rámci projektu Česko sportuje. Pojďme si akci více představit.


Hlavní závod na 11 kilometrů i zkrácená trať o poloviční délce

Přesně v 11 hodin odstartuje hlavní závod o délce 11 kilometrů, závodníci během něj nastoupají 340 metrů a je určen pro vytrvalostní běžce. Trasa je okruhem, stoupá a klesá přes místní části Červený vrch a Jalůvčí, vine se po úbočí vrchu Papert a Špičák.

Spolu s hlavním závodem odstartuje v 11 hodin i Zkrácená trať o délce 6.5 kilometrů, která je určena pro všechny z Vás, kteří se necítí absolvovat náročnou hlavní trať. Trasa vede souběžně s tratí hlavního závodu, a po cca 3 kilometrech v části Jalůvčí je otočka. Povrch obou tratí je smíšený – převážně po lesních cestách a stezkách, občas štěrk, místy asfalt, kostky i beton.


Na hlavní trati připravíme občerstvovací stanici. Občerstvení bude pro všechny k dispozici i na startu a v cíli.


Zajímá vás, kudy přesně závod vede? Na STRÁNCE ZÁVODU jsme pro vás připravili interaktivní podrobné mapky.

Velkolepé závody pro děti v jedinečné atmosféře

Pro děti od 2 do 15 let jsou připraveny oblíbené rozsáhlé závody dětí a žactva, které budou probíhat postupně od 9:30 hodin.

Základem je 490 metrů dlouhý okruh v areálu stadionu, kdy nejmenší děti (do 3 let) z něj běží jen 100 metrů, naopak ty nejstarší (což je starší žactvo) pak 4 okruhy (1960 m). Povrch tratě je vesměs travnatý a štěrkový, terén lehce zvlněný.Nabitý startovní balíček pro všechny a hodnotné ceny

Každý účastník dětských závodů i hlavního závodu obdrží při prezentaci v den závodu startovní balíček, který obsahuje samolepku, sportovní láhev s potiskem ASK Děčín a také vlastní startovní číslo se svým jménem (u předem přihlášených) a čipem. V cíli pak každého odměníme účastnickou medailí.


Kompletní startovní balíček garantujeme všem předem přihlášeným závodníkům. Závodníci přihlášení na místě balíček také dostanou, ale z důvodu omezeného počtu jej negarantujeme.U dětských závodů kromě startovního balíčku čekají pro první 3 závodníky v každé kategorii (celkem 14 kategorií) ceny v celkové hodnotě 30 000 Kč od HUDY (Hřensko), města Děčín, podlahové firmy Falquon a diplomy. Každému na požádání také vypíšeme pamětní list.


Online přihlášky i platby

Registrace probíhají online přes profesionální přihláškový systém NaZavody.cz (proklik níže). Nově fungují i online platby - každému přihlášenému závodníkovi je automaticky vygenerován unikátní variabilní symbol, pomocí něhož jednoduše uhradí závod. Registrace předem probíhají do středy 27. září do půlnoci. Registrací předem si zajistíte kompletní startovní balíček.Přehledný a obsáhlý web závodu

Všechny informace naleznete rychle a přehledně na stránce závodu, kterou jsme pro vás připravili. Najdete tu interaktivní mapky, časový pořad, kategorie, online přihlášky, fotky z minulých ročníků, plakát akce i online informace. - STRÁNKA ZÁVODU
Hrdý partner HUDY, město Děčín a podlahová firma Falquon


53. ročník Běhu Velké Skály podpořila společnost HUDY (Hřensko). Závody Děčínského běžeckého poháru finančně i cenami podpořilo také město Děčín a jeho projekty "Děčín je boží" a "Děčín sportuje".


Letos novým letošním partnerem je podlahová firma Falquon.
Přijďte si s námi zaběhat, těšíme se na Vás už v sobotu 30. září!

385 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page