Tři děčínští atleti reprezentovali na mezikrajovém utkání družstev ml. žactva v Jablonci n/NNa státní svátek – v úterý 28. září 2021 – se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Svým způsobem celorepubliková atletická akce, neboť ve stejný den se utkaly i výběry mladšího žactva ostatních krajů v Písku a v Olomouci. Do družstev děvčat a kluků byli v rámci kraje vždy nominovaní ti nejlepší kluci a děvčata, aby se utkali v těch svých nejvýraznějších disciplínách.


Z děčínského oddílu byli za své výborné výkony na uplynulých závodech vybráni tři mladí děčínští atleti. A to podle jejich výsledků z června na Krajském přeboru jednotlivců v Bílině či Krajském přeboru ve vícebojích v Meziboří a nyní ze září výsledkově potvrzené na prvních dvou kolech krajského přeboru družstev v Lovosicích a v Děčíně:

  • Anna Málková na vrh koulí za výkon 12.59

  • Vít Žáček na 60 m za výkon 08.04, skok daleký za výkon 04.95 a štafetu 4x 60 m „A“.

  • Dominik Bubník na 60 m překážek za výkon 10.67 a štafetu 4x 60 m „B“.

Nutno podotknout, že Eliška Vlčková byla nominována též – na 60 m – ale do konečného výběru zůstala pod čarou jako náhradnice. Stejně jako Tomáš Filip na skok vysoký.


A jak na jabloneckém stadionu obstáli děčínští reprezentanti startující v pro ně netradičních žlutočerných krajských barvách?


Anička Málková

  • vrh koulí 2 kg11.30 = 2. místo (7 bodů).

Vít Žáček

  • 60 m (druhý rozběh) - 07.91 (osobák nemůže být uznán pro nedovolenou podporu větru +3.5 m/s), 60 m (finále)08.08 = 3. místo (6 bodů).

  • Skok daleký – 4.77 = 11. místo (bez bodů).

  • Štafeta 4x 60 m „A“ – ve čtvrtém úseku (Walter, Kořínek, Vaněk, Žáček) 30.68 = 1. místo (8 bodů).


Dominik Bubník

  • 60 m překážek (0.76) první běh – 10.46 = 6. místo (3 body).

  • Štafeta 4x 60 m „B“ – v druhém úseku (+ Polívka, Sebránek, David) 32.18 = 5. místo (bez bodů).


Výprava Ústeckého kraje se v kategorii kluků i děvčat umístila shodně na třetím místě. Celkově sice čtvrtá, ale s malým odstupem od stříbrné příčky, a dokonce jen 0,5 bodu od té bronzové.


Co říci závěrem? Pro naše děčínské borce – Víťu, Dominika a Aničku – to byla první akce vyššího levelu, takové hezké vyvrcholení jejich letošní atletické sezóny. Tady už to zápolení o ty přední místa bylo mnohem napínavější a náročnější, i co se psychiky týče. A i proto se jim třeba vše nepovedlo podle představ, když pod drobnohledem ostatních vyrobili i banální chyby. Avšak největší devizou je nenahraditelná zkušenost, neboť už jen samotná účast zde byla zaslouženým úspěchem. Je velmi potěšitelné a motivující do budoucna, že jsme zde mohli mít tři děčínské atlety. O to více s vědomím, že děčínská stopa na této akci po několik let chyběla, a loni, kdy jsme tam již mohli jednoho až dva zástupce mít, byla akce ze známých důvodů zrušena.


Hodně štěstí do další atletické cesty....246 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

V pátek 29.4.2022 zahájíme letní atletickou sezonu tradičním memoriálem Ferdy Honče. Všechny informace naleznete v přiložených propozicích.

V sobotu 26.3. jsme pořádali KPJ přípravek. Přinášíme Vám výsledky. Kategorie ročníky narození 2011 a 2012. Kategorie 2013 byla jen doplněna závodníky Děčína a do KPJ nebyli zařazeni. Vítězové obdržel

ASK Děčín přeje Karlovi Bulkovi, někdejšímu velmi dobrému sportovci, trenérovi, pedagogu, který k atletice přivedl mnoho děčínských atletů vše nejlepší k dnešním 90. narozeninám.