top of page

Tři děčínští atleti reprezentovali na mezikrajovém utkání družstev ml. žactva v Jablonci n/NNa státní svátek – v úterý 28. září 2021 – se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Svým způsobem celorepubliková atletická akce, neboť ve stejný den se utkaly i výběry mladšího žactva ostatních krajů v Písku a v Olomouci. Do družstev děvčat a kluků byli v rámci kraje vždy nominovaní ti nejlepší kluci a děvčata, aby se utkali v těch svých nejvýraznějších disciplínách.


Z děčínského oddílu byli za své výborné výkony na uplynulých závodech vybráni tři mladí děčínští atleti. A to podle jejich výsledků z června na Krajském přeboru jednotlivců v Bílině či Krajském přeboru ve vícebojích v Meziboří a nyní ze září výsledkově potvrzené na prvních dvou kolech krajského přeboru družstev v Lovosicích a v Děčíně:

  • Anna Málková na vrh koulí za výkon 12.59

  • Vít Žáček na 60 m za výkon 08.04, skok daleký za výkon 04.95 a štafetu 4x 60 m „A“.

  • Dominik Bubník na 60 m překážek za výkon 10.67 a štafetu 4x 60 m „B“.

Nutno podotknout, že Eliška Vlčková byla nominována též – na 60 m – ale do konečného výběru zůstala pod čarou jako náhradnice. Stejně jako Tomáš Filip na skok vysoký.


A jak na jabloneckém stadionu obstáli děčínští reprezentanti startující v pro ně netradičních žlutočerných krajských barvách?


Anička Málková

  • vrh koulí 2 kg11.30 = 2. místo (7 bodů).

Vít Žáček

  • 60 m (druhý rozběh) - 07.91 (osobák nemůže být uznán pro nedovolenou podporu větru +3.5 m/s), 60 m (finále)08.08 = 3. místo (6 bodů).

  • Skok daleký – 4.77 = 11. místo (bez bodů).

  • Štafeta 4x 60 m „A“ – ve čtvrtém úseku (Walter, Kořínek, Vaněk, Žáček) 30.68 = 1. místo (8 bodů).


Dominik Bubník

  • 60 m překážek (0.76) první běh – 10.46 = 6. místo (3 body).

  • Štafeta 4x 60 m „B“ – v druhém úseku (+ Polívka, Sebránek, David) 32.18 = 5. místo (bez bodů).


Výprava Ústeckého kraje se v kategorii kluků i děvčat umístila shodně na třetím místě. Celkově sice čtvrtá, ale s malým odstupem od stříbrné příčky, a dokonce jen 0,5 bodu od té bronzové.


Co říci závěrem? Pro naše děčínské borce – Víťu, Dominika a Aničku – to byla první akce vyššího levelu, takové hezké vyvrcholení jejich letošní atletické sezóny. Tady už to zápolení o ty přední místa bylo mnohem napínavější a náročnější, i co se psychiky týče. A i proto se jim třeba vše nepovedlo podle představ, když pod drobnohledem ostatních vyrobili i banální chyby. Avšak největší devizou je nenahraditelná zkušenost, neboť už jen samotná účast zde byla zaslouženým úspěchem. Je velmi potěšitelné a motivující do budoucna, že jsme zde mohli mít tři děčínské atlety. O to více s vědomím, že děčínská stopa na této akci po několik let chyběla, a loni, kdy jsme tam již mohli jednoho až dva zástupce mít, byla akce ze známých důvodů zrušena.


Hodně štěstí do další atletické cesty....267 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page