top of page

"Mlaďoši" na druhém kole družstev aneb Kluci sahají po finále a i děvčata jsou lepší


V úterý 23. června odpoledne se jedenáct kluků a patnáct děvčat z tréninkové skupiny „Mlaďoši“, pod vedením sedmičlenného trenérského a doprovodného týmu, vypravilo vlakem do Lovosic, kde se na tamním atletickém stadionu odehrálo druhé kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva – skupina VÝCHOD. Počasí již představilo svoji letní slunečnou verzi, a tak příjemně uklidňující parkové prostředí lovosického stadionu přispívalo k pohodovému užití celých závodů.

Jedenáctičlenné družstvo děčínských kluků sem přijelo potvrdit velmi dobře rozjetý trend z prvního kola. To se podařilo. Opět všichni bodovali aspoň v jedné individuální disciplíně. Několik "Mlaďošů" si udělalo hezké osobáky, u dalších se naopak projevila únava ze sobotních vícebojů. Největší brzdou do soukolí rozjetému vlaku se nakonec staly projevující se zdravotní problémy několika kluků, a tak závody dokončovali s vypětím všech sil.

Pojďme se podívat na jejich bodované disciplíny....


Marek Peterka potvrdil pozici výkonnostního lídra se ziskem 19 bodů, byť svoje osobáky tentokrát nepokořil. Na takové třístovce mu třeba chyběl dravější soupeř pro větší hecnutí ==) 60 m př. 10.98 = 8 b., 300 m 45.69 = 11 b.

Vít Žáček zaslouženě vybojoval 16 bodů, poprvé ve sprintu nenašel přemožitele a ukázal, kdo že bude příští rok sprinterským králem, zatímco dálka byla tentokrát podprůměrná, ale zásadní bylo, že už mohl závodit bez omezení ==) 60 m rozběh 08.82, 60 m finále 08.80 osobáky = 11 b., dálka 3.73 = 5 b.

Nadějný elév Dominik Bubník, jdoucí z jednoho závodu do druhého, neustále zlepšuje svoje sebevědomí, jistotu i svá maxima, tady získal 11 bodů ==) 60 m rozběh 09.47, 60 m finále 09.25 osobák = 4 b., 150 m 23.41 osobák = 7 b.


Tomáš Filip vydoloval 11 bodů, když podruhé v atletice absolvoval překážkový sprint a následně svoji už oblíbenou půlku, avšak byla tam znát jistá únava ze sobotních vícebojů ==) 60 m př. 13.67 osobák = 4 body, 800 m 3:05.80 = 7 b.

Ondřej Jabor bohužel začal mít během závodů stupňující se zdravotní obtíže s chodidlem, takže i přes vnitřní snahu, bojoval více sám se sebou než s vytyčenými disciplínami, takže tentokrát dal 11 bodů bez osobních maxim ==) 300 m 53.32 = 7 b., 150 m 23.74 = 4 b.

Dorian Balon, radostná a důležitá to duše celého kolektivu, přidal hezkých 7 bodů ==) koule 3 kg 07.08 osobák = 7 b.

Elév Jakub Nádvorník byl trochu smutný za svoje umístění na chvostu, ale z toho bylo dalších rozhodujících 6 bodů ==) 800 m 3:17.61 = 6 b.


Elév Matyáš Kuric, takový nenápadný poctivý dříč, taky tam byl znát absolvovaný víceboj o tři dny dříve. Vybojoval 5 bodů ==) 300 m 55.17 = 5 b.

Jonáš Havlík nemohl v druhé části závodit naplno, neboť problémy s patou jsou snad vzájemně nakažlivé, přesto 3 body ==) 150 m 24.88 osobák = 3 b.

Marek Navrátil, další z těch skromných kluků, jež si to místo na slunci teprve musí vyvzdorovat, přidal 2 body ==) 150 m 24.89 osobák = 2 b.

Jan Sahula získal 2 body v nabité disciplíně hod míčkem ==) 35.50 osobák = 2 b.


Závěr závodů patřil tradičně sprinterským štafetám 4x 60 m. Obě naše byly negativně ovlivněny zdravotními hendikepy pro jistotu už dvou členů v každé z nich (vždy jeden evidentně překonatelné, druhý "nepřekonatelné" potíže, kdy padaly i návrhy běžet ne v tretrách, ale v botaskách či i na boso), a do poslední chvíle jsme licitovali, co s tím. Nakonec se zvolila alternativa "vydat se z posledních sil" v sehraném složení, než na poslední chvíli lepit náhradní varianty a stresovat někoho z volných kluků. Áčková - Vít Žáček, Ondřej Jabor, Dominik Bubník, Marek Peterka - vybojovala tak o něco pomalejším výkonem 35.27 druhé místo = 9 bodů. Béčková - Jonáš Havlík, Dorian Balon, Matyáš Kuric, Tomáš Filip - také horším časem 39.57 = třetí v druhém běhu, šestá celkově = 5 bodů.


  • Děčínské družstvo kluků nastřádalo celkem 107 pomocných bodů (o jeden méně než posledně) a umístilo se na třetím místě, což přineslo 3 hlavní body.

  • USK PROVOD Ústí/L A suverénně na prvním místě ==) 206 pomocných bodů ==) 5 hlavních bodů.

  • Kluci z ASK Lovosice podle očekávání využili sílu domácího prostředí a skončili druzí ==) 117 pomocných bodů ==) 4 hlavní body.

  • Čtvrtí Athletic Club Ústí n/L z.s. ==) 98 pomocných bodů ==) 2 hlavní body.

  • Pátí USK PROVOD Ústí n/L B ==) 56 pomocných bodů = 1 hlavní bod.

Pořadí po dvou kolech je následující:

1. USK PROVOD Ústí/L A ===) pomocné body 442 ===) hlavní body 10

2. ASK Lovosice ===) pomocné body 224 ===) hlavní body 7

3. ASK Děčín ===) pomocné body 215 ===) hlavní body 7

4. Athletic Club Ústí n/L ===) pomocné body 193 ===) hlavní body 4

5. USK PROVOD Ústí n/L B ===) pomocné body 76 ===) hlavní body 2A nyní naše děvčata....

Dokonce patnáctičlenné družstvo děvčat šlo do boje po předchozím zocelování na prvním kole v Ústí a ukázalo, že posuny výše jsou opravdu možné. Padlo několik osobních maxim i bodovalo více děvčat než posledně. Zároveň je potřeba přiznat, že cesta na výsluní bude lemována ještě pracně cílevědomou cestou.

Je též nutno podotknout na chybu ve výsledcích, kterou je však slíbeno opravit, pokud se najdou data ze systému. V prvním běhu 300 m děvčat (ze dvou), kde krom dvou závodnic z PROVODU Ústí běžely naše Lucie Stehlíková, Anna Zrůstová, Kristýna Novotná a Anna Kamenická, došlo k chybnému vyhodnocení, proto nelze brát uvedené časy i přidělené body jako definitivní.


Lucie Stehlíková je zaslouženě tou nejlepší na závodech, zde vybojovala 17 bodů, když se konečně seskupila správná konstelace hvězd ovlivňující mentální rozpoložení k absolvování překážkového běhu ==) 60 m př. 11.74 = 8 b., zatím ne definitivní, ale v jejím případě už reálný výsledek 300 m 50.21 osobák = 9 b.).

Viktorie Vavříková mající dispozice na házení i kratší tratě, zde 9 bodů ==) hod míčkem 39.12 = 8 b., 150 m 24.18 = 1 b.

Kristýna Novotná se výkonnostně zlepšuje, snad se podaří i tu techniku doladit, 9 bodů ==) 60 m rozběh 09.54, 60 m finále 09.42 osobáky = 1 b., ne definitivní a na Kristýnu příliš rychlý čas 300 m 50.66 = 8 b.

Anna Kamenická 6 bodů ==) 300 m 52.65 - ne definitivní, ale pro Aničku reálný čas.

Barbora Luňáčková má v sobě zatím ještě skrytý sprinterský potenciál, 5 bodů ==) 300 m 53.06.

Kateřina Luxíková podruhé běžela obávanou půlku - 800 m - za 3:03.76 osobák = 5 bodů

Anna Málková nabírá kurz na pro ni přirozené vrhačské záležitosti, 4 body v kouli 2 kg 8.03 osobák.

Anna Zrůstová se také výrazně posouvá vzhůru, 4 body 150 m 23.31 osobák, Anička běžela na dobré umístění i 300 m, bohužel ve výsledcích je uvedena DNS = Did Not Start = nestartovala, takže čekáme na opravu.

Sofie Tlamichová zažívá též dílčí zlepšení, 3 body v dálce 3.60, avšak bude to chtít ještě dost vypilovat.

Julie Kopecká si dala osobáky - 60 m rozběh 09.43, 60 m finále 09.40 = 2 body

Sabina Richterová vybojovala své první 2 body v disciplíně 800 m za 3:13.43.

Dále se o úspěch snažily, a i s osobními maximy, Amélie Vlčková, Martina Nováková, Sofie Coufalová, elévka Jindřiška Čermáková


Do závěrečných štafet 4x 60 m jsme opět nasadili tři čtveřice děvčat. Áčková - Lucie Stehlíková, Kateřina Luxíková, Anna Zrůstová, Julie Kopecká - zaběhla lepší výkon oproti prvnímu kolu - 36.30, což bylo čtvrté místo a 7 bodů. Béčková - Kristýna Novotná, Anna Kamenická, Amélie Vlčková, Barbora Luňáčková - 37.94 = 2 body. Céčková - Martina Nováková, Sofie Tlamichová, Sabina Richterová, Anna Málková - si na třetí předávce nepředala kolík, tudíž byla diskvalifikována. Ale i takové situace je potřebné zažít, aby až to bude v budoucnu lepší, se tyto anomálie nestávaly.


  • Děčínské družstvo děvčat nastřádalo celkem 75 pomocných bodů (což je více než posledně a po opravě výsledků to ještě několik přibude), čímž se umístilo na čtvrtém místě a získalo 2 hlavní body.

  • První tři družstva mají opět vysoko nad 100 bodů. První skončily domácí děvčata z ASK Lovosice ==) 186 pomocných bodů = 5 hlavních bodů

  • Druhé USK PROVOD Ústí/L A ==) 176 pomocných bodů ==) 4 hlavní body

  • Třetí Athletic Club Ústí n/L z.s. ==) 145 pomocných bodů ==) 3 hlavní body

  • Páté USK PROVOD Ústí n/L B = 13 pomocných bodů ==) 1 hlavní bod


Pořadí po dvou kolech je následující:

1. USK PROVOD Ústí/L A ===) pomocné body 354 ===) hlavní body 9

2. ASK Lovosice ===) pomocné body 358 ===) hlavní body 8

3. Athletic Club Ústí n/L ===) pomocné body 318 ===) hlavní body 7

4. ASK Děčín ===) pomocné body 136 ===) hlavní body 4

5. USK PROVOD Ústí n/L B ===) pomocné body 15 ===) hlavní body 2Závěrem lze říci....Zase jedno skvěle užité sportovní odpoledne, nejen zdravé vzájemné soutěžení, ale i dobrá nálada v pauzách mezi disciplínami, a co teprve společné cestování vlakem. 26 závodících děčínských kluků a děvčat je další náš účastnický rekord. Pravda, někteří se trápili kvůli bolístkám, ale snad vše přes léto vyléčí a i společně najdeme cestu, jak se těchto neduhů do budoucna vyvarovat.

Kluci sahají, co sahají, už drží postup do finále o medaile v bílinském horkém kotli. Avšak nevychvalme se předčasně, definitivní ortel dá třetí kolo na domácí půdě v Děčíně v úterý 8. září. Je na co se těšit, průběžný výsledkový stav příznačně vystihuje Dorian versus lovosický závodník - "je to mezi námi o prsa". Proto i domácí publikum bude naší důležitou oporou. A pak nesmíme zapomenout, že to bude jeden z prvních závodů na nově zrekonstruovaném oválu, tam budou všichni běhat jako vítr!

Děkujeme pořadatelům z ASK Lovosice za poklidnou organizaci závodů.

Speciální poděkování směřuje Aničce Polákové za úžasné profi fotky, a tak máme jednu z nejlepších a nezapomenutelných dokumentací ze závodů, jakou jsme kdy měli! Co víc, pro trenérské účely dokonale zachytila řadu chyb a nedokonalostí, i u těch našich nej závodníků, které se předtím zdály jaksi "neviditelné".


374 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše