top of page

Děčínským barvám se v prvních kolech soutěží družstev dařilo

Aktualizováno: 23. 5.

Začátkem května odstartovaly Krajské přebory družstev Ústeckého kraje všech kategorií a na všech závodech měl náš klub své zastoupení. Nejlépe se potom vedlo týmům mladšího žactva, když se družstvo mladších žáků umístilo na parádním 3. místě a mladší žákyně dokonce přemožitelky nenašly a první kolo v Lovosicích ovládly!Jako první se ve středu 1.5. v Ústí nad Labem představilo družstvo dorostenek. I přes méně početné zastoupení této kategorie v děčínském týmu se holkám ve složení E. Hauznerová, A. Vlčková, L. Stehlíková, T. Kolbabová a K. Novotná podařilo obsadit páté místo za 54 bodů. Nejvíce body přispěly Eliška Hauznerová (24 b. - 2. místo na 100m př., 3. místo na 300m př., oštěp) a Amélie Vlčková (13 b. - dálka, 400m).Dále se v neděli 5.5. v Klášterci n. Ohří uskutečnilo 1. kolo krajského přeboru družstev staršího žactva. Zde bojoval jak tým žákyň, ve složení Z. Krištofová, M. Janatová, M. Šteflová a E. Sajverová, tak tým žáků, v sestavě J. Hložek, L. Maixner, T. Bajcura a V. Krištof. Z děvčat se v silné konkurenci podařilo bodovat Zuzce Krištofové (8 b. - 200m př., dálka) a Markétě Janatové (2 b. - 60m, 150m). Klukům chyběla velká opora v podobě F. Handlíře, přesto se vůbec neztratili a díky pěkným výkonům vybojovali 71 bodů. Nejvíce jich dokázali posbírat Jan Hložek (17 b. - 800m, výška) a Lukáš Maixner (16 b. - 3. místo na 60m, 150m).Týmy mladšího žactva zahájily sérii závodů družstev fantasticky. Do Lovosic odjelo bojovat ve čtvrtek 9.5. deset atletů a devatenáct atletek, ambice tedy byly poměrně vysoké.


Předpoklady se potvrdily, když družstvo mladších žáků obsadilo ziskem 149,5 b. skvělé 3. místo za týmy z Ústí n. Labem a Krupky. Všichni chlapci předvedli parádní výkony, nejvíce body se potom blýskli Jakub Stehlík (26 b. - dálka, 300m) a Daniel Pelant (26 b. - 60m př., 150m), kteří vyhráli obě své disciplíny. Další slušné body přidali Jakub Rokos (20 bodů - 800m, vítěz koule), Matěj Varadin (15,5 b. - oštěp, 60m), Tomáš Horník (15 b. - koule, 60m) a Ondřej Šíma (roč. 2013 - 13 b. - 60m př., dálka).


Mladší žákyně pak svedly krásný bodový souboj s atletkami z Lovosic, který nakonec vyšel o jediný bod lépe pro naše družstvo. Děčínské holky se tak mohly radovat z celkového triumfu v prvním kole díky zisku neuvěřitelných 194,5 bodů! Mezi tradiční opory týmu mladších žákyň patřily Franceska Adamsonová (24 b. - vítězka 150m, 2. místo v dálce) a Yasmine Ayed (20,5 b. - 3. místo na 60m a na 60m př.). Po 16 bodech shodně přidaly Adéla Stará (dálka, 2. místo na 800m), Varvara Bihun (60m př., 2. místo na 150m) a Aneta Mocová (výška, 60m). Dalších 14 bodů vybojovala Kristýna Majerová (roč. 2013 - 60m př. a 3. místo na 300m), o bod méně přidala vítězka závodu na 300m Samantha Balliková a v kouli se bodově prosadily jak Tereza Skálová (2. místo - 11 b.), tak i Eliška Hrbáčková (3. místo - 10 b.).


Spoustu bodů přidali i další atleti a výsledky závěrečných štafet jen podtrhly nádherný týmový výkon. Štafety kluků doběhly na 2. a 6. místě, holky složily štafety dokonce čtyři a vybojovaly 2., 5., 11. a 12. místo.Poslední kategorií, kterou čekalo úvodní kolo týmových soutěží, byli dospělí. V neděli 12.5. na děčínském stadionu poměřovaly síly družstva mužů a žen, které byly již tradičně hojně reprezentovány i závodníky z mladších kategorií. Děčínský mužský celek čítal 18 závodníků, ženy nastoupily v počtu 11 závodnic, což je u obou týmů za poslední dobu rekordní počet. Oba domácí týmy v 1. kole vybojovali 4. místo.


Z děčínských mužů se bodově nejvíce dařilo zkušeným borcům Romanu Němečkovi (22 b. - koule, oštěp, disk) a Pavlu Bulvovi (20 b. - tyč, oštěp, disk). Vysoký příděl bodů zaznamenali také Tomáš Petržilka (18 b. - výška, 3000m), Lukáš Vondráček (17 b. - koule, oštěp, disk), Miroslav Neumann (14 b. - oštěp, disk), Vít Žáček (12 b. - 100m, 200m), Jan Horník (11 b. - 2. místo na 110m př.) a Robert Hájek (10 b. - koule, disk, oštěp). Na bodovaných pozicích se umístili i další děčínští atleti, kteří na závěr také přispěli ke složení tří děčínských štafet. Celkově tým mužů získal 158 bodů.


Ženskému týmu ASK Děčín největším počtem bodů přispěly Evelyn Musilová (29 b. - vítězka běhu na 3000m, 2. místo na 1500m, disk) a Kateřina Horníková (28 b. - 3. místo v kouli a oštěpu, disk). Další důležité body přidaly Lucie Stehlíková (18 b. - výška, 100m př.), Eliška Hauznerová (10 b. - 100m př., 400m) a Adriana Hladíková (4 b. - 100m, 200m). Děčínské ženy složily dvě štafety a celkem posbíraly 104 bodů.


Kompletní výsledky ze všech závodů najdete ZDE.


Děkujeme všem atletům za reprezentaci oddílu, trenérům za přípravu svých svěřenců a v neposlední řadě také organizátorům za uspořádání děčínských závodů.


Kateřina Horníková, ASK Děčín


186 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page