top of page

Velká rekonstrukce atletického stadionu začala, máme novou klec na kladivo a další žhavé novinky.

Aktualizováno: 10. 6. 2020

V posledních dnech se na našem atletickém stadionu a nejen tam pracuje na spoustě projektech, pojďme si je nyní přiblížit.


1. NOVÁ KLEC NA KLADIVO A DISK

Ve čtvrtek 28.5. dopoledne probíhala stavba zcela nové ochranné klece na kladivo a disk, dodávané jedním z největších dodavatelů atletických pomůcek a náčiní - společností Polanik. Klec bude poprvé využita již v pondělí 1.6. v rámci akce Spolu na startu, více informací níže.


Samotná klec vyšla na více než 600 tisíc korun a Atletickému sportovnímu klubu Děčín ji zafinancoval Český atletický svaz. Další prostředky pak byly investovány do betonování a stavby nového kruhu. Podívejte se na fotky a VIDEO níže pod příspěvkem.2. ZAPOČALA VELKÁ REKONSTRUKCE STADIONU

Ve čtvrtek odpoledne rovněž započaly přípravné práce na velkou plánovanou rekonstrukci atletického stadionu - retoping atletické dráhy. Původní škvárový povrch nahradil ten tartanový v roce 2003, od té doby uplynulo již 17 let, povrch tedy potřebuje rekonstrukci. Dráha bude důkladně vyčištěna, horní vrstva dráhy bude seříznuta a nahrazena novým, rudě červeným povrchem, včetně sektorů na výšku a tyčku, kruhů u koule, kladiva a disku. Poté proběhne lajnování, včetně drah pro závody hasičů. Rovněž budou pořízena zcela nová doskočiště na tyčku a výšku, včetně stojanů a dalšího příslušenství. Obměny se také dočkají všechny obrubníky. Tento týden probíhají přípravné práce, samotná rekonstrukce bude probíhat od 2. do 19. června. Stavbu provádí firma EKKL - SPORT CONSTRUCTION a.s.


Retoping atletické dráhy přijde na 6 milionů korun, přičemž 4 miliony jsou financovány z dotačního programu MŠMT (podpora materiálně technických základen pro sport mládeže) a zbylé 1,8 milionu korun poskytne statutární město Děčín.


Rekonstrukci budeme průběžně dokumentovat, sledujte to s námi!


Nenechte si ujít: ATLETICKÝ STADION DĚČÍN Z DRONU - https://www.youtube.com/watch?v=Ztv5llELcOY

3. SPOLU NA STARTU UŽ V PONDĚLÍ 1.6.!

V pondělí 1.6. se hrdě účastníme akce Spolu na startu, které se po celé ČR účastní přes 170 atletických oddílů. Závody startují v 16:00, závodit se bude v běhu na 60m, 300m, 1000m, v hodu míčkem pro žactvo, hodu kladivem, raketkou a diskem.


PŘIDEJ SE K NÁM! Více ZDE. Dělej atletiku, je to cool!

4. DĚČÍNSKÁ MÍLE JIŽ 20.6.

Druhý den po dokončení rekonstrukce se na nové dráze bude konat závod Děčínská míle, v nejbližších dnech spustíme přihlášky přes www.nazavody.cz, a chystáme pro Vás také rozsáhlé dětské závody.5. TRÉNUJEME, SEZONA ZAČÍNÁ NAPLNO A JEDNO TOP VIDEO

Atletické tréninky všech skupin již probíhají naplno, nová termínovka je veřejná a sezona se rozbíhá naplno. Nenechte si taky ujít nové, skvěle zpracované video ze zimní tréninkové přípravy "Mlaďošů" (mladšího žactva), je to pecka! https://www.youtube.com/watch?v=tp9ZGQmjxVE&t


Jak je vidno, děje se toho nyní opravdu hodně, tak nás sledujte, ať už Vám ze světa ASK Děčín nic neunikne!

Nezapomeňte nás sledovat na Facebooku, Instagramu a na našem Youtube kanále.246 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page