Zahajovací závody, první s použitím elektronické časomíry po rekonstrukci cílového pracoviště, po ničivé povodni z loňského roku. Vydařily se, jak účastí se 152 starty, tak výkony. V neposlední řadě i nestálé počasí posledních dnů nám ukázalo svoji vlídnější tvář. K úrovni mítinku přispěla i desetičlenná výprava atletů TSV Dresden, kteří závodem zakončili týdenní soustředění v našem areálu.
     Slušnou úroveň měl běh mužů na 60m, kde v protivětru -1,1 zvítězil lovosický Ondřej Lacko za 7,31sec před domácím Vojtou Plačkem, který si zlepšil osobní rekord na 7,69sec. Na 300m před nimi doběhl českolipský Petr Nejedlý, výborným výkonem 35,98sec, Lacko 37,23sec a Vojta Plaček opět v osobním rekordu 37,87sec. Hlavní memoriálovou disciplínu výšku mužů pro sebe v rozeskakování získal Dominik Barvík (naše loňská posila ve II.lize) z USK VŠEM Ústí n/L výkonem 188cm, před lovosickými Maxmiliánem Mlenským 185cm a Petrem Poslem 180cm, všestrannost si výkonem 170cm otestoval Vojtěch Plaček. Stejnou disciplínu žen vyhrála Vendula Gieszmanová také z USK VŠEM Ústí n/L výkonem 164cm před Kristýnou Malířovou 161cm a Terezou Kaplanovou 158cm, obě ASK Lovosice.
     Start do sezóny se povedl Víťovi Veselému, který si zaběhl osobní rekord na 5.000m 17:01,32min, k lepšímu výkonu chyběla větší konkurence, první kola odtáhl Tomáš Charvát v cíli 3. 18:26,84min, Pepa Procházka se připravuje na mistrovství ČR v maratonu přesto v cíli 2. 17:16,57min. Lenka Hrochová zaběhla 21:11,50min.
Mezi děvčaty dále potěšilo zlepšení a osobní rekord Anety Lukšanové v dálce 490cm, mezi žáky velmi dobré výkony a osobní rekordy zejména Michala Holešovského,1. místo  300m 41,99sec, k tomu 60m 8,14sec a dálka 494cm, dále Václava Trojana 60m 8,32sec, 300m 32,99sec, Vojty Andrýska 60m 8,33sec. Z mladších žáků na sebe upoutal Vašek Kikal osobními rekordy na 60m 8,86 a 1.místem a na 300m 47,57 a druhým místem. Za zmínku stojí výkon jeho přemožitele na 300m Adama Mareše 46,91 z SK APD. Dobré výkony předvedli drážďanští sportovci zejména vítěz žákovské 60m za 7,83sec Jonas Schröder a vítěz žáků ve skoku do dálky Willi Neumann 542cm.
     Osobních rekordů a dobrých výkonů padlo ještě mnoho, výborná byla zlepšená účast a úroveň našich mladých závodníků.