Letošní ročník byl z dosavadních deseti nejkvalitnější. Zvítězil domácí Josef Procházka (současně vítěz mužů 40-49) v novém traťovém rekordu 16:29,8min, což vzhledem k teplotě kolem 5°C a drobnému dešti byl velmi dobrý výkon, také druhý v cíli Dalibor Bartoš z LIAZu Jablonec 16:31,7 (mnohonásobný vítěz pohárových závodů a několikanásobný vítěz celého poháru) běžel pod starý rekord Martina Roubíčka (16:36,9 z roku 2013), třetí doběhl ústecký Petr Zuda (vítěz kat. do 39let) v také velmi dobrém čase 16:38,0. Vzhledem k tomu, že dráhová sezona skončila před téměř dvěma měsíci, mají všechny tři výkony (a nejenom ony) vysokou kvalitu.

4.místo obsadil další známý z děčínských běhů, Petr Čepek z Olympu Praha (mnohonásobný vítěz Běhu do vrchu a i VC na 5.000m), čas 17:15,9, pátý doběhl Lukáš Bureš Kolokrám Svijany 17,21,6 a těsně za ním další domácí běžec Jirka Vlček 17:22,0.Sedmé místo obsadil nejlepší dorostenec Čestmír Dvořák z Kajaku Děčín 17:43,6, osmý byl další závodník ASK Děčín Jan Handlíř 17:46,7. Desátý doběhl dosud vedoucí závodník DBP Karel Valenta z Varnsdorfu 17:54,3. Celkové 15.místo a vítězství ve 2.běhu získal Vladimír Růžička, vítěz kategorie mužů 50-59let, v čase 18:34,6, nejlepší žena do 39let byla Dagmar Musilová (celkově 30.) 20:07,4, v ženách nad 40 vyhrála Martina Ďásková 22:40,5 a zvláštní obdiv si zaslouží nejstarší účastník Jan Berounský (ročník 1939!) Liga 100 Česká Lípa 33:06,4.

I přes nepřízeň počasí se závody vydařily, v bězích na 5km nastoupilo 96 běžců a běžkyň ve čtyřech rozbězích a v rámcových závodech pro děti a žactvo nastoupilo na tratích od 50m po 800m 92 chlapců a děvčat. Bylo dosaženo mnoho výborných výkonů a všichni si zaslouží uznání.