Děčínský běžecký pohár

Tuto sobotu, 23.2.2019 se uskuteční 1. závod Děčínského běžeckého poháru 2019 - Lotharův běh.

Propozice závodu jsou KE STAŽENÍ ZDE.

Vážení přátelé,

máme tu konečné výsledky 21.DBP. Právě skončený ročník měl několik výrazných osobností. Předevím to byl vítěz ústecký Petr Zuda, který 7x nastoupil a 7x vyhrál, přestože musel porazit řadu dalších výborných běžců, byl nejlepší na dráze i v terénu, dosáhl rekordu 560 bodů, což je maximum, které se dá pouze vyrovnat. Další výraznou postavou byla celkově šestá Dáša Musilová z Jílového, která suverénně zvítězila v soutěži žen, ale rovnocenně bojivala i s většinou mužů. Výborný byl i další ústecký závodník Vláďa Růžička, celkově sedmý a vítěz kategorie mužů 50-59 let. Zmínit musím také dva VIP borce nad 75 let Bernarda Müllera a Františka Dolečka ze Staré Boleslavi, klobouk dolů. Naši pozornost si zaslouží trojice závodníků, kteří absolvovali všech deset akcí, celkově třetí Petr Linduška (ASK Slávia Praha), celkově desátý Jiří Duben prostř. (Ateliér Přípeř) a celkově 24., vítěz kategorie mužů nad 60 let, Pepa Vlk st. Zbývá doplnit vítěze dalších kategorií, na celkově druhém místě byl vítěz kat. mužů 40-49, tradiční účastník Karel Valenta z Varnsdorfu, v kat. dorostenců byl nejlepší Čestmír Dvořák ml. a mezi ženami nad 40 zvítězila Jiřina Pecková z Ústí nad Labem.
Celkově bylo klasifikováno v hlavních pohárových soutěžích 262 závodníků, u toho 67 žen a dívek, v rámcových soutěžích závodilo množství žactva a dětí.

Pohárové závody provázela tradičně dobrá pohoda.
Děkujeme všem za účast a těšíme se v dalším 22.ročníku DBP, který zahajuje již 23.února 6.ročníkem Lotharova běhu

Za všechny organizátory Zdeněk Hrnčíř

Konečné výsledky KE STAŽENÍ ZDE.

otvíráme závěrečnou etapu 21.ročníku Děčínského běžeckého poháru, připravujeme 44. Vánoční běh na Sněžník
Srdečně zveme všechny zájemce a tak jako u všech předchozích akcí prosím o písemné přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Děkuji a těšíme se na velkou účast jako v minulých letech, jménem organizátorů Zdeněk Hrnčíř

PS bezprostředně po závodě bude vyhodnocen i 21.ročník DBP

Průběžné výsledky Děčínského běžeckého poháru 2018 před posledním závodem jsou KE STAŽENÍ ZDE.

beh do vrchu 2018 Výsledky Běhu do vrchu na Pastýřskou stěnu naleznete ZDE.

v sobotu 27.10.2018 proběhne 53.ročník nejstaršího běhu do vrchu v České republice, Běh do vrchu na Pastýřskou stěnu.
Trať je dlouhá 830m a převýšení je 110m, děti a mladší žactvo poběží na trati 340m s převýšením 50m.
Start dětské trati je v 10,30, start na hlavní trati je v 11,00.